Nordeal on plaanis kaval riugas regulaatoritele

 (2)
Nordeal on plaanis kaval riugas regulaatoritele
Nordea logoFoto: Scanpix/ Reuters

Nordeal on plaanis korraldada regulaatoritele kaval riugas, mistõttu Soome ja Taani finantsinspektsioon soovivad EL sekkumist, et vältida laveerimist pangandusregulatsioonide vahel, mis võivad destabiliseerida nende pangandusturgu kui nad kaotavad kontrolli piirkonna suurima panga üle, kirjutab Bloomberg.

Nordeal on kavas muuta praegu erinevates riikides tegutsevad tütarpangad pangafiliaalideks peakontoriga Stockholmis. Selle manöövriga läheks üleilmselt süsteemselt oluline pank Rootsi finantsjärelevalve alla. Samas ei pea siis Nordea hoolima Soome ja Taani finantsinspektsiooni nõutest, kuigi see pank on nende maade süsteemselt oluliste pankade seas, keda peaks vajadusel päästma. Iseäranis valju kisa on teinud Soome. Soome finantsinspektsioon soovib EL sekkumist, et nad saaksid suurema õiguse kõigi pankade üle, kes tegutsevad nende riigis.

Praeguste EL seaduste kohaselt ei ole Rootsi kohustatud austama naaberriikide poolt kehtestatud makropoliitikat toetavaid meetmeid. Taani finantsinspektsiooni juht Jesper Berg ütles, et praegune asjade seis muudab väga raskeks kehtestada karmimaid reegleid näiteks laenude piiramiseks kui Taani finantsinspektsioon ei saa kehtestada Nordeale samu reegleid kui teistele kohalikele pankadele.