Nordecon ehitab 10 miljoni euro eest sõjaväetaristut

 (1)
Tallinn-Tartu maantee uue lõigu avamine
NordeconFoto: Andres Putting

Nordecon projekteerib ja ehitab Tapa kaitseväelinnakusse hoidlakompleksi ning juurdekuuluvad platsid, teed ja abihooned. Tööd algavad 2019. aasta juulis ja tööde üleandmine onplaneeritud 2020. aasta lõpuks. Lepingu maksumus on 10,1 miljonit eurot, hinnale lisandub käibemaks, teatas ettevõte börsile.

„Riigi Kaitseinvesteeringute Keskusega sõlmitud lepingu raames rajab Nordecon Tapa kaitseväelinnakusse laohoone, mis on hoidlakompleks koos abihoonete, teede ja muude rajatistega,“ ütles Nordeconi juhatuse liige Ando Voogma. „Kaitseväelinnakusse rajatavad hooned ja rajatised on alati väga spetsiifilised – militaarehitustel omandatud kogemused tulevad ehitajale kasuks igal objektil, sest pakuvad alati nõudlikku ja keerulist teostamisvõimalust.“

Kaitseväe Tapa linnakusse rajatava hanke raames teostab Nordecon laohoone asendiplaanilise osa, hoidlate, abihoone ja rajatiste uuendatud tööprojektid, kõikide objektide asendiplaanilise sidumise asukohta ja nende põhjal kogu territooriumi ja objektide ehituse.

Territooriumil hakkab olema tsoonidesse jaotatud maa-ala, millel on raudbetoonist hoidlad ning nende juures teedevõrgustikud, platsid ja abihooned.

Nordecon on varem ehitanud Tapa kaitseväelinnakusse toitlustuskompleksi (2017), neli kasarmut (2016–2018), hooldus- ja õppehalle, remondihalli ja varjualuseid (2017–2018). Praegu on ehitusjärgus komplekteerimisala, mille üleandmine on planeeritud 2020. aasta jaanuari.