Nordecon ehitab Sillamäele rannapromenaadi

 (5)
Sillamäe.
SillamäeFoto: Kaja Koovit, Erakogu

Sillamäe linnavalitsus sõlmis Nordeconiga Sillamäele 640 meetri pikkuse rannapromenaadi ehituseks.

Ehitustööd algavad septembris 2019 ning lõppevad 31. detsembril 2020. Projekti maksumus on 4,055 miljonit eurot, sealhulgas käibemaks.

Tulevase rannapromenaadi pikkus on ligikaudu 640 meetrit ja see paikneb Mere puiestee ja sadama juurde ulatuva Veski tänava vahel. Promenaadi ja linna ühendamiseks rekonstrueeritakse üks olemasolev sild ja ehitatakse juurde kaks uut valgustusega silda.

Promenaadi põhitee kaetakse projekti kohaselt klinkertellisega – tee on mõeldud jalakäijatele, jalgratturitele ja sportlastele. Promenaadi äärde ehitatakse mitmetasandiline vaatetorn, majakas, vabaõhulava, kohvik, rajatakse valgustis trepistikele ja sildadele. Promenaadile ehitatakse ka seitse valgustatud ja aurugeneraatoritega varustatud purskkaevu.

„Sillamäed tuntakse eripärase arhitektuuriga rohelise linnana, kus keskväljakult viivad mere äärde trepid ja lai bulvar, millest tänaseks, eriti pärast rekonstrueerimist 2017. aastal, on saanud linna au ja uhkus. Meie eesmärk on aga kasutusele võtta ja korrastada ka rannaala, kus kavatseme välja ehitada rannapromenaadi – Mere puiesteest kuni tulevase reisikai ja väikesadamani,“ sõnas Sillamäe linnapea Tõnis Kalberg. „Sillamäe kesklinnast saab kindlasti lemmikkoht nii linnaelanikele kui külalistele. Lähiaastate perspektiivis on plaanis rajada promenaadi sadamapoolsesse otsa ka jahi- ja paadisadam, mis toob kindlasti meile külalisi ka merd mööda.“

„Sillamäed mäletavad nõukogude ajast inimesed sõna otseses mõttes kinnise linnana – see on aga tänaseks täiesti muutunud ning linn on kõige paremal moel avatud nii maalt kui merelt tulijaile. Mul on hea meel, et Nordecon saab anda oma panuse linnaruumi kaunimaks ja mitmekesisemaks muutmisele: uue promenaadiga tekib praegu natuke metsikule alale väga mitmekülgne ja erinevaid tegevusvõimalusi pakkuv promenaad ja vaba aja veetmise ala. Sillamäe on võtnud ette ehituse, mille tulemus ei ole mitte tavaline promenaad jalutamiseks, vaid erinevaid väljakuid, vaatamisväärsusi, ronimisvõimalusi pakkuv põnev linnaruum, mis pakub ka ehitajale väljakutset,“ ütles Nordecon ASi juhatuse esimees Gerd Müller.