Nordic Aviation Group lennutas mullu üle 2,2 miljoni reisija, suurim klient on SAS

 (3)
Esimene British Airwaysi lennuk Tallinnas
Nordica lennuk Bombardier CRJ700Foto: Hendrik Osula

Eesti riiklik lennuettevõte Nordic Aviation Group vedas 2018. aastal konsolideerituna üle 2,2 miljoni reisija, mida on kaks ja pool korda rohkem kui pankrotiga lõpetanud Estonian Airi parimatel aastatel. Suurimaks kliendiks on kujunenud Skandinaavia lennufirma SAS.

Eelmisel aastal kasvas märgatavalt nii Regional Jeti lennuoperatsioonide kui ka reisijate arv. Ettevõte osutab lennuteenuseid nii Põhja-Euroopa suurimale lennufirmale SAS, Poola riiklikule lennufirmale LOT kui ka oma emafirmale Nordica. Reisijate arvu kasvu taga on eelkõige koostöö tihenemine SAS-iga.

Regional Jet OÜ juhatuse esimees Jan Palmér on ettevõtte arenguga rahul. „2016. aastal alustasime lennuoperatsioonide pakkumist ühe lennukiga oma emafirmale Nordica, kes oli ühtlasi ka meie esimene klient. 36 kuud hiljem on meil neli kuni viis suuremat koostööpartnerit, opereerime 19 lennukit ja transpordime aastas üle 2 miljoni reisija. See on Eesti lennunduses väga märkimisväärne saavutus ja me plaanime tõusu jätkumist ka sel aastal. Mul on hea meel tõdeda, et Eesti saab lennundussektori kasvust osa,“ lausus Palmer.

SAS-i allhanke üksuse juht Mikael Wångdahl on Eesti lennufirma tööga väga rahul. „Me alustasime oma esimese koostööprojektiga 2017. aastal Taanis, kus hakkasid lendama Regional Jeti neli ATR72-600-tüüpi lennukid. See oli väga suur väljakutse nii SAS-ile kui ka Regional Jetile, kuid tänu suurepärasele koostööle oleme loonud reisijatele hea ja usaldusväärse toote. Ma olen arenguga väga rahul,“ ütles Wångdahl.

Seotud lood:

Nordic Aviation Groupi juhatuse esimees Hannes Saarpuu on varem öelnud, et viimase poole aasta jooksul suletud kahjumlikud sihtkohad Tallinna liinivõrgus asendatakse eksportteenuste kasvuga välisturgudel. „Meie tütarettevõte Regional Jet on teinud ära suurepärase töö ja praegu on Nordical põhjust olla rahul nii lendude täpsuse kui ka regulaarsusega. See aasta on alanud meile täiesti uue kvaliteediga. Eesti lennufirmast on saamas Euroopa mõistes keskmise suurusega lennuettevõte, sest Nordic Aviation Groupi kasv nii lennukite kui ka reisijate arvult jätkub kindlasti ka sel aastal,“ lisas Saarpuu.

Regional Jet OÜ käitab praegu 12 CRJ-tüüpi ja seitset ATR72-tüüpi lennukit. Peamised turud asuvad Skandinaavias, Eestis ja Kesk-Euroopas. Nordic Aviation Group annab tööd rohkem kui 500 inimesele nii Eestis kui ka välisriikides. Suurimaks kliendiks on kujunenud Skandinaavia lennufirma SAS. Tallinna liinivõrku teenindab täna 5 lennukit, väljaspool Eestit lendab 14 lennukit. Viimast arvu on plaanis sel aastal veelgi suurendada.