Nordica 30-miljonilise riigiabi luba võib jääda ka sügisesse

 (14)
Nordica 30-miljonilise riigiabi luba võib jääda ka sügisesse
Foto: Andres Putting

Eesti lootis algselt saada Euroopa Komisjonilt luba Nordicale 30 miljoni euro suuruse riigiabi andmiseks juba juunis, augusti alguses on luba aga jätkuvalt menetluses ning otsus võib jääda ka septembrisse.

Valitsus kinnitas lennufirma aktsiakapitali suurendamise juba tänavu aprillis, misjärel on taotlust mitmeid kuid sobivaks lihvitud, kirjutab ERR.

Tavapäraselt küll Euroopa Komisjon augustis puhkab, kuid tänavu koroonakriisi mõjude leevendamiseks jätkub töö ka suvel.

Tavapärane riigiabi taotlus võtab menetluses reeglina aega kuid, kui mitte kauem. Nordica puhul soovib riik saada aga luba koroonakriisi mõjude eesmärgil, mistõttu erineb see tavapärasest protsessist.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on palunud Komisjonilt loaga tegelemisel ka võimalikult kiiret tagasisidet.

Konsultatsiooni Euroopa Komisjoniga alustas riik juuni alguses, mil majandusminister Taavi Aas lootis ka veel samal kuul loa saada.

Läti Air Baltic sai loa lennufirmasse 250 miljoni euro suunamiseks juba juuli alguses.

Komisjoni liikuvuse ja transpordi peadirektoraadi peadirektor Henrik Hololei rääkis juuli lõpus "Aktuaalsele kaamerale", et protsess on kulgenud intensiivselt ja õige pea peaks ka komisjoni seisukoht selguma.