Nordica uue juhi palk on 15 000 eurot kuus

 (334)
Toomas Tiivel, Nordica nõukogu esimees
Toomas Tiivel, Nordica nõukogu esimeesFoto: Ilmar Saabas

Riikliku lennufirmat Nordica 1. septembrist juhtima asuva Gunnar Kobini brutopalgaks saab 15 000 eurot kuus. See on üle 5000 euro kõrgem kui eelmistel Nordica juhatuse esimeestel Hannes Saarpuul ja Jaan Tammel ning ületab mäekõrguselt ka enamikke teisi riigifirma juhtide palkasid.

Eesti suurima riigifirma Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter sai eelmise aasta keskmise töötasuna 17 500 eurot kuus, mis on riigile kuuluvate äriühingute puhul konkurentsitult kõige kõrgem palk.

Nüüd kinnitas Nordica nõukogu esimees Toomas Tiivel Ärilehele, et Gunnar Kobini kuupalk saab olema 15 000 eurot. "Gunnar Kobini juhatuse liikme tasu on 15 000 eurot, tal ei ole ametiautot ega ametitelefoni. Tasu on kooskõlas vastutuse ja väljakutsete ulatusega ning peegeldab ka konkreetse inimese varasemat töökogemust ja kompetentse," selgitas Tiivel.

2015. aastal loodud Nordic Aviation Groupi ehk lennufirma Nordica esimeste juhtide Jaan Tamme ja Ahto Pärli palk oli 9800 eurot, nende asemele ajutise juhina asunud Hannes Saarpuu töötasu summa oli sama suur.