Nortal maksab rekordilisi boonuseid ja omanikele pea miljoni dividendi

 (15)
Priit Alamäe
Priit AlamäeFoto: Ilmar Saabas

Nortali tegevuskasum (EBITDA) kasvas 2016. aastal 30% 5,2 miljoni euroni. Ettevõtte konsolideeritud käive oli 43,5 miljonit eurot, seda on aastataguse 45 miljoni euroga võrreldes 1,5 miljoni euro võrra vähem.

Nortali tegevjuhi ja asutaja Priit Alamäe sõnul oli 2016. aasta ettevõttele edukas, sest laieneti kahele suurele turule: oktoobris ühineti turunduse automatiseerimise ettevõttega Element ja siseneti seeläbi Rootsi turule ning detsembris laiendas Nortal oma tegevust Araabia Ühendemiraatides, avades esinduse Dubais.

“Eelmine aasta oli Nortali seni edukaim, mistõttu oleme otsustanud maksta oma töötajatele rekordilises mahus boonuseid ja meie aktsionäridele jaotamata kasumist 800 000 eurot dividende. Nortali ärilised väljavaated on väga head, kasumlikkus tugev ning oleme uhked, et oleme ettevõte, mis kuulub täielikult oma töötajatele,” lisas Alamäe.

Möödunud aasta silmapaistvaimate ning suurima mõjuga projektide hulgast tõi Alamäe välja Tallinna Sadamale arendatud täisautomaatse Targa Sadama lahenduse ja infosüsteemi TETRIS, mis võimaldas Töötukassal vastata uue laiaulatusliku töövõimereformi nõuetele. Lisaks Invest Easy ettevõtjaportaali loomine, mis aitas Omaanil teha Maailmapanga iga-aastase aruande “Doing Business 2017” ettevõtluskeskkonna lihtsuse (ease of doing business) edetabelis pretsedenditu hüppe, tõustes ettevõtte asutamise kategoorias 127 kohta.