Nukuteater jäi mullu mitmesaja tuhande euroga miinusesse

 (3)
Nukuteater jäi mullu mitmesaja tuhande euroga miinusesse
Nukuteatri juhtJoonas TartuFoto: Eero Vabamägi

Sihtasutus Nuku jäi eelmisel aastal üle 246 000 euroga miinusesse, selgub teatri 2018. aasta aruandest. Nuku juhi Joonas Tartu sõnul on see suuresti seotud hiljuti valminud teatrikompleksi jaoks tehtud investeeringutega, mida hakatakse nüüd igal aastal kulumisse kandma.

2017. aastal jäi SA Nuku 229 307 euroga kasumisse, mullu aga oli kahjum 246 382 eurot, kirjutab ERR.

Aruandest ilmneb, et teater sai aasta jooksul üle 3,5 miljonit euro tulusid, millest 2,6 miljonit eurot tuli annetustest ja toetustest ning ligi 936 000 eurot ettevõtlusest. Kulusid oli ligi 3,8 miljonit eurot, millest tööjõule kulus 1,95 miljonit eurot ja tegevuskuludele 1,67 miljonit eurot.

Joonas Tartu ütles ERR-ile, et miinusest suur osa on kulum - paar aastat tagasi valminud teatrikompleksi jaoks tuli teha suuri investeeringuid ja nüüd hakatakse neid igal aastal kulumisse kandma.

"Muidugi võiks teatrite puhul olla, et iga-aastaselt oleks kulum nullis või lausa plussis, aga tegelikult ei ole see ikkagi võimalik. Kõik teatrid on töötanud viimased aastakümned nii, et elatakse ja elatakse ning mingil hetkel toimub suurem renoveerimine ja investeerimine. Nii sai kunagi Rakvere teater korda, said korda Ugala, draamateater, nukuteater. Nüüd järgnevad aastad kanname seda kõike, mis sai ostetud, kulumisse ja see tekitab kogu aeg miinust," selgitas ta.