OECD kritiseeris Euroopa riikide plaani netihiide maksustama hakata

 (6)
Google
GoogleFoto: David Goldman, AP/Scanpix

Kuigi veel sel nädalal hakkavad Euroopa riikide rahandusministrid just Eestis siin toimuva eesistumise ajal arutama tehnoloogiahiidude maksustamist, kritiseeris OECD maksupoliitika juht Pascal Saint-Amans ettepanekut. Tema arvates on see liialt ajutine lahendus.

OECD kritiseeris kolmapäeval Euroopa riikide ettepanekut maksustada USA internetihiide, teatades, et see on vaid ajutine lahendus enne ülemaailmse lahenduseni jõudmist, kirjutab ERR.

"Käibe maksustamine on ajutine lahendus," ütles OECD maksupoliitika keskuse juht Pascal Saint-Amans Prantsusmaa parlamendis.

Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia ja Hispaania on leidnud ühise meele ja otsivad Euroopa Liidu seadustega kooskõlas olevat võimalust maksustada internetihiide vastavalt käibele, mida nad antud riigis teenivad.

Praegu väldivad USA ettevõtted nagu Amazon, Apple, Facebook ja Google suurema osa maksude maksmisest, deklareerides oma tulud madalate maksumääradega Euroopa Liidu riikides nagu näiteks Iirimaa.

Saint-Amans rääkis parlamendile, et käibe maksustamine võib viia kahjumit teenivate firmade maksustamiseni ning tõi näitena kahjumit teeniva Netflixi.