Ojuland: Saksamaa konstitutsioonikohtu otsus lähtub poliitilisest reaalsusest

 (37)
Ojuland: Saksamaa konstitutsioonikohtu otsus lähtub poliitilisest reaalsusest
Foto: Eva Ligi

Euroopa Parlamendi liige Kristiina Ojuland kommenteeris tänast Saksamaa konstitutsioonikohtu otsust lubada Liidupäeval Euroopa Stabiilsusmehhanism tingimuslikult ratifitseerida, märkides et see peegeldab praegust majanduslikku ja poliitilist reaalsust.

"Liikmesriigid, sealhulgas Eesti, suhtuvad oma põhiseadustesse paindlikult selle nimel, et päästa eurotsoon või halvimal juhul Euroopa Liit lagunemisest, ent selliseid otsuseid tuleb kodanikele inimkeeles selgitada," lausus Ojuland.

Ojuland lisas, et halva stsenaariumi vältimine on oluline, et mitte lasta käest üle poole sajandi kestnud lõimumisprotsessi edu.

"Ka raskustega silmitsi seistes kaalub rahu, ühise julgeoleku ja jõukuse pikaajaline tagamine üles jõupingutused, mis tuleb lühiajaliste kriiside ületamiseks teha," ütles Ojuland.

Saksa liidupõhiseaduskohus otsustas, et Euroopa stabiilsusmehhanismi ESM-i võib ratifitseerida tingimusel, et Saksamaa valitsus kehtestab selles osalemisele limiidi 190 miljardit eurot.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.