Olerex jätkab kütuste tarnimist Orlenilt

 (18)
Olerex jätkab kütuste tarnimist Orlenilt
Foto: Andres Putting

Olerex allkirjastas kütuste tarnelepingu Orleniga. Pikaajaline tarneleping kehtib kuni 2013. aasta alguseni ja selle maht on üle 100 miljoni euro, teatas ettevõte.

Olerex tarnib kütust Orlen Lietuva tehasest Leedus.
Olerexi juhatuse liikme Sulev Schasmini sõnul on Orlen Eestil lisaks kvaliteedigarantiile ka võimalikest tarnijatest kõige paindlikumad lepingutingimused.
„Partnerlus Orleniga annab meie klientidele ja koostööpartneritele kindlustunde ning on meile stabiilseks tarnekanaliks,“ kinnitas Schasmin.

Olerexi ja Orlen Eesti koostöö jätkub juba viiendat aastat. Orleni kütuse muudab Olerexi hinnangul eriliseks asjaolu, et see pärineb otse tootjalt. Puuduvad mitmed vahendajad ja etapid, kus oleks võimalik kütuse kvaliteeti muuta või selle hinda üles kruvida.

Orlen Grupi rafineerimistehased varustavad lisaks Eestile kütusega ka Lätit, Leedut, Poolat, Saksamaad ja teisi Lääne-Euroopa riike. Muu hulgas eksporditakse Orleni kütuseid ka USAsse.

Olerexil on üle Eesti 46 teenindusjaama, sealhulgas 10 automaattanklat. Ettevõte kuulub müügimahult kolme suurima kütuste jaemüüja hulka ja annab tööd 270 inimesele.