Olerex ostab Eestis vene kütusegigandi tanklaketi

 (28)
Lukoil
LukoilFoto: Igor Zarembo, RIA Novosti

OAO Lukoil varahaldusfirma Lukoil European Holdings BV kaudu ja Olerex varahaldusfirma Aqua Marina AS kaudu sõlmisid ostu-müügi lepingu, millega Olerex omandab 100% Lukoil Eesti AS aktsiatest.

“Lukoili varade müük Eestis on osa Lukoili kütuseturgude optimiseerimise programmist Euroopas”, kommenteeris müüki Lukoili asepresident Vadim Vorobjov. 2014 aastal müüs Lukoil oma tanklad Tšehhi Vabariigis, Slovakkias ja Ungaris.

Lukoili Eesti tanklakett koosneb 37 jaamast. “Eesti Lukoili ost on strateegiline käik, mis viib Olerexi Eesti kütuseturu tippu,” ütles Olerexi nõukogu liige Antti Moppel. “Kahe suure tanklavõrgu ühendamine kätkeb endas sünergiat, millest saavad kasu mõlema kütusefirma kliendid ”.

Tekkiv rohkem kui 80 jaamast koosnev tanklakett saab ülekaalukalt suurimaks Eestis.Lepingu kohaselt jääb Lukoili kaubamärk ostja kasutusse tanklate üleminekuperioodil kuni 12 kuuks.

Lukoil on Shelli järel suuruselt teine naftakorporatsioon, kes kunagi Eesti kütuseturul on tegutsenud. Olerex on suurim kodumaisel kapitalil põhinev kütusefirma Eestis, kelle jaemüügivõrku kuulub 50 teenindusjaama ja kiirtanklat üle kogu Eesti.

Tehing jõustub Konkurentsiametilt loa saamisel.