Olerexi IT-juht hoiatas paar päeva tagasi veebiserveritest nõrkusi otsivate bottide eest


Olerexi tankla
Olerexi tanklaFoto: Anni Õnneleid

Eile ilmsiks tulnud andmelekke, kus läks rändama 100 000 Olerexis tehtud tehingu andmed, teeb kurioosseks asjaolu, et alles kolmapäeval hoiatas ettevõtte IT juht sotsiaalmeedias veebiserveritest nõrkusi otsivate bottide eest, kirjutab portaal Geenius.

“Soovitan soojalt kõigil kes igasugu veebide ja veebikeste eest hoolitsevad oma veebiserverite seaded üle vaadata. Peale charlot.ee leak-i on nüüd igasugu vahvad botid ehitatud mis skännivad veebe läbi ja vaatavad kas “/data/” ja “/logs/” ja “/files/” ja muudes sellistes kataloogides on äkki directory listing enabled,” kirjutas Olerexi IT-juht Alvar Soome sotsiaalvõrgustikus, viidates charlot.ee e-poe andmelekkele.

Olerexi enda andmeleket keeldus Soome Geeniusele lähemalt kommenteerimast ja ütles, et Olerexi nimel annavad kommentaare ettevõtte juht või pressiesindaja.

Samas on ta Facebookis teatanud, et erinevalt riigi infosüsteemi ameti poolt öeldust ei saanud kurjategijad kätte ei kasutajanimesid, paroole, aadresse, kaardinumbreid, PIN-koode, e-maile, telefoninumbreid ega tehinguid.

Loe pikemalt portaalist Geenius.