Õliühingusse mitte kuuluv Olerex võitis osa riigi kütusehankest

 (5)
Olerexi automaattankla
Olerexi automaattankla.Foto: Andres Putting

Tanklaketid Alexela, Statoil ja Olerex võitsid siseministeeriumi korraldatud ühishanke, millega on liitunud 111 asutust üle Eesti.

Sõlmitud raamlepingute alusel ostetakse jaemüügikorras kokku orienteeruvalt 17 miljonit liitrit bensiini ja diislikütust.

Kütusefirma Olerex ei kuulu aga Eesti Õliühingusse, mille eesmärgiks on võidelda maksupetturlusega kütuseturul.

Siseministeeriumi korraldatud hankes võisid osaleda vaid need pakkujad, kes on vastavalt vedelkütuse seadusele registreeritud majandustegevuse registris vedelkütuse müügiks vastaval tegevusalal, vastavad vedelkütuse seaduses kütuse käitleja kohta sätestatud tingimustele ning müüvad kütust kooskõlas vedelkütuse seadusega.

Ministeeriumi pressiesindaja Mihkel Loide sõnul on Olerexil vastav tegevusluba olemas ning kuna Õliühing koondab ettevõtteid vabatahtlikkuse alusel, siis ei ole ühingusse mitte kuulumine ka takistuseks hankes osalemiseks.

Hankes osalesid kõik suuremad kütusefirmad: Olerex, Statoil, Alexela, Lukoil ja Neste.

Ühishanke lepingute kogumaksumus on ligikaudu 22 miljonit eurot. Siseministeeriumi eestvedamisel viidi autokütuse ühishange läbi teist korda. Leping tanklakettidega sõlmiti kolmeks aastaks ning edukaks tunnistatud pakkujate kütusekaardid kehtivad üle Eesti.