Oluline areng. Danske Banki Eesti endiseid töötajaid kahtlustatakse palju suuremas summas kahtlase raha liigutamises

 (124)
Danske panga siltide eemaldamine
Danske panga siltide eemaldamineFoto: Andres Putting

Danske Banki rahapesu uurimise asjas on eelkuriteoepisoodide arv kasvanud kahelt kümnele. Samuti on kasvanud kahtlase raha summa, mida liigutati.

Uurimine käis varem kahes konkreetses rahapesuliinis, mis on toime pandud Gruusias ja Aserbaidžaanis umbkaudu 300 miljoni ulatuses. Eelkuriteod puudutasid kelmust ja maksupettusi.

Samuti on kasvanud eelkuritegude summa kahe miljardi dollarini, kinnitas Ärilehele prokuratuuri avalike suhete osakonnast Olja Kivistik. Ta ei soostunud täpsustama eelkuriteoepisoodide sisu.

Võimalike eelkuritegude kohta kogutakse andmeid erinevatest riikidest, sealhulgas Aserbaidžaanist ja Gruusiast.

11 Danske Banki endisele töötajale on esitatud kahtlustused. Riigiprokuratuuri teatel on kahtlustuse saanud privaatpanganduse endised kliendihaldurid Jevgeni Agnevštšikov, Marko Teder, Mihhail Murnikov, Anna Kurilenko, Natalja Komarov, Olga Tšetverikova, Oksana Lindmets, Erik Lidmets, Elena Kornett ja Anna Kollo ning privaat- ja välispanganduse osakonna eksjuht Juri Kidjajev. Lisaks sai Anatoli Ivanov kahtlustuse altkäemaksu vahendamises.

Danske Banki sisejuurdlus näitas, et aastatel 2007-2015 liigutasid 15 000 mitteresidenti läbi panga Eesti haru 9,5 miljoni tehinguga 200 miljardit eurot. Osa sellest võis olla kahtlane raha.