Olympicu ülevõtjad ei saanud maagilist 90% ettevõttest kätte

 (8)
Armin Karu avas Maltal Olympicu suurima kasiino
Armin Karu avas Maltal Olympicu suurima kasiinoFoto: Picasa, Kristi Kamenik

Odyssey Europe AS vabatahtliku ülevõtmispakkumise raames sai ülevõtja kätte 77,66% Olympicu aktsiatest. Kokku on nüüd Odysseyl umbes 89% Olympicu aktsiatest, mis tähendab, et maagiline 90% piir jäi saavutamata. Varasemalt on Odyssey teatanud, et kui talle kuulub vähemalt 90% OEG aktsiatest, kavatsetakse võtta vastu otsus ülejäänud OEG aktsiate ülevõtmiseks.

Väärtpaberituru seaduses seisab: "Kui ülevõtja on omandanud vähemalt 9/10 sihtemitendi hääleõigust esindavast aktsiakapitalist ülevõtmispakkumise tulemusena, siis võib tema taotlusel sihtemitendi aktsionäride üldkoosolek otsustada ülejäänud sihtisikutele kuuluvate aktsiate ülevõtmise õiglase hüvitise eest."

Varasemalt on ühed suuremad vähemusaktsionärid Trigon Asset Management ja East Capital teatanud, et ei plaani oma aktsiaid ülevõtmispakkumise teinud Odyssey Europe’ile müüa, sest aktsia eest pakutav 1,90 eurone hind on ebaõiglaselt madal ja soovitavad enda eeskuju järgida ka teistel väikeaktsionäridel.

Trigon Asset Managementi partner ja fondijuht Veiko Visnapuu märkis, et nad ostavad aktsiaid juurde ning kavatsevad vajadusel kasutada oma investorite kaitseks kõiki võimalikke õiguslikke võimalusi, kui pakkuja peaks astuma väikeaktsionäride huve kahjustavaid samme.