Ööklubid on piirangute leevendamise järjekorras viimaste seas

 (20)
Skrillex Factorys
Skrillex FactorysFoto: Eero Vabamägi

Meelelahutusasutused on kriisiolukorra leevenduste järjekorras viimased. Valitsus pole veel paika pannud kuupäeva, millal avatakse ööklubid ja tühistatakse 2+2 nõue lokaalides, sest valitsus pelgab, et inimesed kiirustavad massiliselt meelt lahutama, kui uksed avanevad.

Leevendused toimuvad järk-järgult ja meelelahutus on järjekorra tagumises otsas, vahendas ERR-i uudisteportaal "Aktuaalśet kaamerat".

Majandusminister Taavi Aas põhjendas, et meelelahutusasutustele suunatud piirangute leevendamine võib päästa tulvavee tammi tagant. "Kui mõelda nendele sündmustele, mis olid Koreas, kus uuesti tuli hakata meetmeid rangemaks tegema seetõttu, et tekkisid haiguspuhangud just läbi selle, et inimestele avati ööklubid," lisas ta.

Lokaaliomanikke tabasid esimesed eriolukorra nädalad kõige valusamalt. Pooled töötajad tuli koju saata ja veel suurem hulk kundesid jäi tulemata. Teistel ettevõtjatel pole paremini läinud. Näiteks töötukassa on maksnud palgahüvitist peaaegu 13 000 erineva valdkonna ettevõttele, kus töötab ühest kuni pea paari tuhande inimeseni.

Refereeritud artikli täistekst ERR-i uudisteportaalis.