Ootamatult on sagenenud kütusevargused traktoritest ja ehitusobjektidelt

 (6)
Ehitusplats
EhitusplatsFoto: Ilmar Saabas

Aprillis võtsid vargad ootamatult sihikule traktorite ja ehitusmasinate paagis oleva kütuse, näitab Skandinaavia turvafirma Rapid Security häirestatistika.

"Viimase kahe nädala jooksul on Rapid Security häire- ja juhtimiskeskusesse tulnud ootamatult palju häireid kütusevarguse katsetelt," rääkis ettevõtte juhataja ja turvaekspert Vallo Põldma. Varastatakse peamiselt traktoritest ja muust tehnikast ehitusobjektidel.

Kütusevargused ja varguskatsed pandi toime peamiselt Harjumaal, viimati nii Tallinnas kui Saue ja Anija vallas. "Võimalik, et kütusevargused ehitustelt on seotud ka pandeemiakriisiga," tõdes Põldma. "Paljudel inimestel, eriti neil, kes mustalt töötanud, on sissetulekud oluliselt vähenenud ning nõudlus odava kütuse järgi kasvab," põhjendas ta.

Lõviosa vargustest suutis turvafirma tõkestada tänu valveseadmetele juba enne toimepanemist. "Paraku on mitme varguse puhul ilmselt mängus ka omade käsi, sest kaamerad on varguse ajaks ära pööratud," lisas Põldma. "Tavaliselt see siiski ei aita, sest näiteks kaasaegne traktor annab häiret kohe, kui kütusetase paagis järsult langeb," märkis ta.

Viimase kuue aasta varavastaste süütegude statistika näitab, et tavaliselt saabub ehitustelt varastamise kõrghooaeg mais. Rapid Security on Skandinaavia turvaettevõte, mille Eesti haru pakub valveteenuseid ja -tehnoloogiat kõigis kolmes Balti riigis.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!