OPEC on valmis nafta hinna langemiseks 40 dollarini

 (30)
Suhail Mohamed Al Mazrouei
Suhail Mohamed Al MazroueiFoto: AP

Nädalavahetusel Dubais peetud konverentsil kinnitas Ühendemiraatide energeetikaminister, et OPEC jääb oma otsuse juurde naftatootmist mitte vähendada, isegi kui nafta hind kukub 40 dollarini barreli eest.

Araabia Ühendemiraatide energeetikaminister Suhail Al-Mazrouei ütles Bloombergile, et OPEC-il pole plaanis muuta oma 27. novembril tehtud otsust, millega naftat eksportivad riigid kinnitasid, et ei langeta tootmist alla 30 miljoni barreli päevas.

Ta lisas, et OPEC ootab vähemalt kolm kuud enne kriisikoosoleku kokkukutsumist. "Me ei muuda oma meelt nii kui hinnad kukuvad 60 või 40 dollarini. Me ei sihi mingit hinnataset, turg stabiliseerib end ise," rääkis Al-Mazrouei.

Venezuela välisministeerium ütles küll, et toetaksid varem koosoleku kokkukutsumist, kuid ei ole veel ametlikku ettepanekut selleks teinud. Järgmine plaanitud kokkusaamine toimuks alles 5. juunil 2015. aastal.

USA toornafta (WTI) hind langes nädalavahetusel alla 60 dollari barreli eest 58 dollarini. Brenti toornafta hind on veidi üle 62 dollari barreli eest.