Orkaan kruvib kindlustuse kallimaks

 (11)
Pärnu maakonnas asuv Lepanina hotell, tormikahju
Pärnu maakonnas asuv Lepanina hotell, tormikahjuÄripäev

Kindlustusseltsidele laekunud sajad taotlused tormi- ja üleujutuskahjude hüvitamiseks võivad mõne aja pärast kajastuda ka kindlustusmäärade kasvus.

“Tõenäoliselt jah,” vastas ERGO Kindlustuse suhtekorraldusjuht Hille Karm küsimusele, kas tormikahjude tõttu ootab kliente ka kindlustusmaksete kasv. Kui palju maksemäärad muutuvad ning kas hinnatõus kajastub ainult suuremates üleujutuspiirkondades (Pärnu, Haapsalu — toim), selgub tema sõnul siis, kui praegused kahjud on käsitletud ja ülevaade hüvitiste üldsummast saadud, kirjutab Eesti Päevaleht.

“Kindlustustariifide kiiret muutust ei ole ette näha,” tõdes Salva Kindlustuse kindlustusdirektor Urmas Kivirüüt. Ka tema sõnul tuleb kõigepealt tormikahjude kulud kokku liita, misjärel saab edasisi otsuseid langetada. Samas lisas ta, et välistada kindlustusmaksete tõusu siiski ei saa.

Ka Seesam teatas, et kodukindlustuse hind sõltub kõikide kahjude tõttu välja makstud hüvitistest. “Hetkel Seesam hinnamuudatusi kaalunud pole,” ütles Seesam Rahvusvahelise Kindlustuse turundus- ja müügidirektor Jaanus Seppa.