Ossinovski kaebas enda firma rongihankelt eemaldamise pärast Euroopa Komisjoni

 (10)
Oleg Ossinovski
Oleg OssinovskiFoto: Vallo Kruuser

Oleg Ossinovski Skinest Rail osales Ungaris metroorongide remondihankes, kuid segastel asjaoludel Skinest Rail kõrvaldati hankelt. Ettevõte on otsustanud selles küsimuses Euroopa Komisjoni poole pöörduda.

Ärileht kirjutas juuli keskel, et kuigi Ossinovski pakkumine oli oluliselt soodsam kui hankel osalenud Vene ettevõttel, siis läks võit ometi venelaste Metrovagonmashile. Praegu on Skinest Rail esitanud Euroopa Komisjonile ametliku kaebuse enda hankelt kõrvaldamise kohta.

Skinest on hanke tulemuses väga pettunud ja esitas komisjonile avalduse, kus märgib, et nende pakkumine oli hankel kõigis olulistes punktides parem kui konkurentidel. 

Skinest Raili hinnangul vastab nende pakkumine kõigile vajalikele tingimustele ning põhjused nende hankelt kõrvaldamisest on puhtalt formaalsed.

Ühtlasi kinnitab ettevõtte, et on valmis Euroopa Komisjoni uurimisele igati kaasa aidanud. Lisaks on Skinest Rail on pöördunud ka Ungari riigihangete vaidlustuskomisjoni ning praegu ongi ettevõttel õnnestunud hankemenetlus peatada.

Skinest Rail pakkumine hankel oli 234 miljonit eurot ning venelaste pakkumine oli ligi 30 miljoni euro võrra kallim.