Paananen: parandame vea Skype`i uues versioonis sel nädalal

 (20)
Tiit Paananen
Tiit PaananenFoto: Andres Putting

Skype Eesti juht Tiit Paananen ütles Delfi Majandusele, et eelmisel nädalal nii Suurbritannias kui Eestis avastatud privaatsustõrge suhtlustarkvara viimases versioonis saab parandatud kindlasti sellel nädalal.

"Teatud puhkudel võis juhtuda, et Skype viimane versioon ehk siis Skype 5.10 versioon saatis kahe isiku vahel kirjutatud vestlusi laia ka teistele kontaktidele. Kuid seda juhtus väga harvadel juhtudel," sõnas Paananen.

Kui paljud kliendid turvariskist tulenevalt oma vestlusi jagasi, on Paananeni sõnul täpselt raske öelda, kuid Skype Eesti juht kinnitab et need juhtumid olid väga harvad.

"Täpselt on raske öelda, kuna uut versiooni pole väga paljud veel alla laadinud. Oleme tänulikud, et meie kasutajate nutikus avastas selle vea meie tarkvaras," sõnas Paananen.

Postimehe ajakirjanik avastas eelmise nädala reedel, et mõned osad tema ja tema ühe kontakti vestlusest on saadetud ka tema teistele Skype kontaktidele. Asja edasi uurides, selgus, et sarnaseid juhtumeid on alates eelmise nädala teisipäevast juhtunud ka mujal maailmas ning konkreetselt siis Skype viimase versiooni kasutamisel.