Pajula: finantsturg kosub, aga tööpuudus teeb endiselt muret

 (17)
Pajula: finantsturg kosub, aga tööpuudus teeb endiselt muret
Foto: Andres Putting

SEB-ga uuesti liitunud majandusanalüütik Hardo Pajula sõnul on nii Eesti kui ka maailma finantsolukord viimasel ajal paranenud, kuid sarnast optimismi tööturgu jälgides paraku ei kohta.

Kiire majanduslanguse aeg on möödas ning ees ootab stabiilne, kuid ilma olulise kasvuta aasta, märkisid tänasel pressikonverentsil SEB juhatuse liige Riho Unt ning SEB-ga taasliitunud majandusanalüütik Hardo Pajula, teatas SEB pressiesindaja.

“Eesti majandusolukord peegeldab hetkel suhteliselt otseselt kogu maailma majanduse seisundit. Finantsturgudel on just viimastel kuudel toimunud märgatav muutus paremuse poole: rahapakkumine kasvas detsembris üllatavalt kiiresti, intressid langevad ja aktsiate hinnad tõusevad,” lausus Pajula.

“Tööturu poole pealt veel erilist valgust paraku ei paista, sellel aastal on nädalas lisandunud üle 3000 uue töötu. Selline kahe turu vaheline pinge peaks varem või hiljem ühes või teises suunas lahenema. Jah-sõna Brüsselist eurotsooniga liitumise osas tugevdaks kindlasti oluliselt praegusi healoomulikke suundumusi,” nentis Pajula.