Pakane pani Tartus õlletegemise seisma

 (11)
Tartu Õlletehas

Aasta alguse käre pakane külmutas Tartu Õlletehases torustikud ning seetõttu katkesid A. Le Coq Premiumi tarned kaupmeestele nädalaks.

Õlletehase juhataja Tarmo Noobi sõnul katkes õlle tootmine tehases aasta algul poolteiseks nädalaks, tarned kauplustele aga umbes nädalaks, kirjutab Postimees.

“Me ei saanud õlut üldse toota, sest pesusüsteemid olid külmunud,” selgitas ta.

“Üks keskne süsteem peseb kõiki liine. Süsteem külmus sellest hoolimata, et torustikul on isolatsioon ja sellel on ka soojendustraadid,” rääkis Noop.

Tartu Õlletehase tootmissüsteemid on Noobi sõnul ehitatud nii, et need peaks külma kannatama. “Ka minu enda maja peaks külma kannatama, aga vesi külmus ikkagi ära.

Vääramatu jõud on alati olemas. Loodan, et kui külma ei tule just miinus 45 kraadi, siis enam selliseid katkestusi ei tule,” lisas ta.

Noobi kinnitusel puudutas tarnete katkestus vaid A. Le Coq Premiumi.

“Et meil on teiste õllemarkide laovaru piisav, siis paistis katkestus tehasest väljapoole ainult Premiumi osas, mille laovaru sai eelmise aasta lõpus peaaegu läbi müüdud.”

Noop lisas, et katkestus läks tehasele maksma mõnesaja tuhande liitri jagu tootmata jäänud õlut.

“Torustiku parandamise rahalist kulu pole me kokku arvutanud, sest selle teadmisega pole midagi peale hakata.” Osa torustikust tuli Nobi kinnitusel välja vahetada, sest seda ei olnud võimalik parandada.