Pakiautomaatidesse saab kuulsa Hiina veebikaubamaja kaupu tellida

 (11)
Omniva uus maja
Omniva uus majaFoto: Martin Dremljuga

Omniva pakiautomaatidesse on nüüd võimalik tellida kaupa ka välismaa e-poest. Tulevikus hakkab teenus hõlmama enamikku välismaistest e-poodidest, esimeses etapis saab aga kaupu pakiautomaati tellida Hiina veebipoest AliExpress.com.

AliExpressi veebikaubamajast ostetud kauba saavad kliendid soovi korral kätte ükskõik millisest 104-st Eestis asuvast Omniva pakiautomaadist.

Omniva juhatuse liikme Ansi Arumeele sõnul pakub uus teenus kliendi jaoks märksa kiiremat ja mugavamat lahendust. „Meie tellitud EMORi uuring näitas selgelt, et inimesed eelistavad võimalusel pakke kätte saada pakiautomaadist,“ selgitas ta.

Pakiautomaatide eeliseks on Arumeele sõnul järjekordade puudumine, ööpäevane lahtiolek ja juurdepääsetavus ka autoga. AliExpressi kauba pakiautomaati tellimiseks tuleb registreeruda Omniva veebilehel. Samast leiab ka juhendi, kuidas tellimust vormistada ja kaup pakiautomaati tellida.

Hiinast tellitud kaubad moodustavad täna umbes 50% välismaa saadetiste kogumahust. Kuna 95% Hiina saadetistest on AliExpressi kaubad, siis alustatakse uue teenuse pakkumist just AliExpressi saadetistega.

Hiinast tellimine on viimase kahe aasta jooksul kahekordistunud ja peamiselt tellitakse riideid, ehteid ja muid pisiesemeid ning tehnikat. Praegu töötleb Omniva keskmiselt viis tonni Hiina saadetisi päevas.