PALGATIPP: Vaata, millise töö eest saab Eestis enim palka

 (134)
Foto on illustratiivne
Foto on illustratiivneFoto: Ilmar Saabas

CV-Online'i hallatav Eesti suurim palgauuringute keskkond Palgad.ee avaldas 50 kõrgeima tasuga positsiooni kuupalgad. Allpool on välja toodud netotöötasud täistööaja puhul ning need sisaldavad lisatasusid.

Valdkondade lõikes on kõrgeim keskmine töötasu infotehnoloogia, telekommunikatsiooni, kindlustuse, pangandus- ja finantssektoris.

Positsioonide lõikes teenivad kõrgeimat palka lennukipiloot, turundusdirektor ja tegevdirektor.

„Töötajatel ja tööotsijatel on olnud väga keeruline saada ülevaatlikku palgainfot. Leiame, et palgatasemed ei peaks olema suureks saladuseks, mistõttu Palgad.ee keskkonna lõimegi. CV-Online'is näeme igapäevaselt, et inimestel oleks töövestlustele minnes ja palgaläbirääkimisteks vaja ülevaadet, mis on üldse turu keskmine nende positsiooni puhul. Vastasel juhul on keeruline hinnata enda soovi adekvaatsust," kommenteeris olukorda CV-Online'i turundusjuht Heikko Gross.

„Kindlasti on ka just noortel hea teada, mis valdkondades ja ka konkreetsemalt mis ametikohtadel kui suuri töötasusid makstakse. Samas ei tasu eriala valikul vaid numbrist lähtuda, eks inimene saab ikkagi teha hästi asju, mis on talle südamelähedased ja siis on ka tulemused parimad. Ühtlasi kipub ainult numbri nimelt töötamine ühel hetkel ennast ammendama, on vaja ka sügavamat põhjust, miks ühte või teist tööd teha," arutles Gross.

„Siiski tasub vaadata ka kui suur on kõrgeim tasu ja kui väike on madalaim tasu ametikohal. Puhtalt keskmine ei pruugi alati olla parim indikaator, sest tulenevalt näiteks ettevõtte suurusest ja töötaja kvalifikatsioonist võivad ka ühe positsiooni sees olla väga suured käärid," lisas Gross.

50 kõrgeima töötasuga positsiooni:

PositsioonKeskmine netokuupalk koos lisatasudegaMadalaim netokuupalk koos lisatasudegaKõrgeim netokuupalk koos lisatasudega
Lennukipiloot255713754942
Turundusdirektor246218143567
Tegevdirektor24367005625
Majandus- ja finantsjuht24297504000
Tootmisdirektor241410004000
IT-juht241210005500
IT-arhitekt237018003667
Filiaalijuht22899405347
CEO / ettevõtte tegevjuht22657506967
Tehniline direktor215618003283
Finantsjuht205511924850
Aktuaar (kindlustus)201915002933
ASP.NET-programmeerija199911303133
Turvateenuste juht199012004345
C-programmeerija196812003000
Juriidilise osakonna juhataja18776813476
SEO-analüütik18636004200
Riskijuht184912002400
Hambaarst184410002633
Farmaatsiatoodete juht183213002600
Logistikajuht183014802200
Äriinfo spetsialist (IT)18169402783
Tehniline juht17779005383
E-äri juht (kaubandus)176910003200
Müügimeeskonna juht17608004333
C++-programmeerija174510004100
Võrguadministraator174010002583
Börsimaakler17149703000
Rahaturgude spetsialist17038003917
Tootearendusspetsialist169111542579
Piirkonnajuht166110002867
Kliendisuhete juht16528002679
Tarkvarainsener16348503000
Ametkonna juht (avalik sektor)16348002740
Süsteemiinsener161110002500
Meremees16076703400
Tehnilise osakonna juhtaja16019402300
Java-programmeerija16018582967
Advokaat15819203100
Müügijuht15736105017
Autopargi juht15717003000
IT-turbespetsialist154413001700
IT-projektijuht15348003025
Osakonnajuhataja15318292783
Oracle-programmeerija152811471800
Siseaudiitor15168642110
Müügiesinduse juhataja15148003000
Reklaamijuht15096403083
Protsessiinsener (mehaanika)15056884500
Maakler (pangandus)14953002500

Allikas: palgad.ee

Palgad.ee tasuta palgauuringus on osalenud üle 21 000 inimese. Kui sinu positsiooni kohta ei ole siin infot välja toodud või soovid enda ametikoha osas haridustasemete või maakonna lõikes statistikat saada, siis vaata Palgad.ee keskkonda.