Palgatõusu nõudvad Lufthansa piloodid streigivad ka homme ja ülehomme

 (6)
Lufthansa pilootide streik.
Lufthansa pilootide streik.Foto: Scanpix, REUTERS

Lennufirma Lufthansa pilootide streik jätkub 29. ja 30.novembril. Homme streigivad vaid lähireiside piloodid, kuid seejärel ühinevad aktsiooniga ka pikamaareiside piloodid, teatas pilootide ametiühing Cockpit.

Ametiühingu esindaja sõnul ei toonud eilne kohtumine lennufirma juhtidega tulemusi ning seetõttu otsustasid töötajad streiki jätkata. Ametiühing hoiatas, et streik puudutab kõiki neil päevadel Saksamaalt väljuvaid reise.

Tallinna lennujaama kommunikatsioonijuht Priit Koff kinnitas, et Lufthansa lennud Tallinnast 29. ja 30.novembril ei välju. Lennujaama reisijanumbreid see tema sõnul ei mõjuta, sest reisijad suunatakse sihtkohtadesse teiste reisidega. Infot selle kohta saavad reisijad oma reisikorraldajalt või lennufirmalt.

Lufthansa gruppi kuuluvate lennufirmade Germanwings, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Airlines, SWISS ja Brussels Airlines lennud toimuvad ametiühingu teatel muutusteta.

Streigi esimene etapp oli 23.-26.novembril, mil ära jäi tuhandeid reise ning oma ostetud piletit ei saanud kasutada umbes 350 000 reisijat.

Seotud lood:

Ametiühing nõuab 5400 piloodile aastast 3,7-protsendilist palgatõusu tagasiulatuvalt 5,5 aastaks.

Lennufirma viimane pakkumine oli suurendada pilootide palka 4,4% 2018. aasta keskpaigaks ning teha 1,8-kuupalga suurune ühekordne makse.