Töötajate rahulolematuse põhjuseks on viivitused palga väljamaksmisega. Tänaseks päevaks on töötajatele palga väljamaksmisega ametiühingu kinnitusel viivitatud 6 päeva.

Viciunai Groupi kuuluva Paljassaare Kalatööstuse maksuvõlg on maksu-ja tolilameti andmetel tänase seisuga 113 930 eurot ja intressivõlg 884 eurot.

12. oktoobril viis töökollektiiv läbi üldkoosoleku, kus otsustati tööandjat teavitada ette valmistuvast aktsioonist ning juhul, kui palga väljamaksmise nõue jääb rahuldamata, viia esmaspäeval, 19.oktoobril läbi hoiatusstreik. Kui ka sellisel juhul töötajate nõue jääb rahuldamata, siis pärast 10.novembrit algab tähtajatu protestiaktsioon.

„Töötajad olid juba esimesel palga väljamaksmisega viivitatud päeval valmis oma õiguste eest seisma hakkama, kuid suutsime neid veenda, et oma tegevustes tuleb kindlalt järgida seadustes ettenähtud norme selleks, et ametlikult nõuda tööandjalt vastutust“, ütles ametiühingu liider Oleg Tšubarov.

„Kahjuks töölepinguseaduses puudub konkreetne tööandja vastutus töölepingu tingimuste rikkumise eest. Rahuliku mõjutusmeetmena on pakutud, kas pöörduda kohtusse või töötaja peab töölepingu üles ütlema, mis pole töötajate eesmärk. Töö on tehtud ning töötasu peab saama. Vastasel juhul on tegu pettusega“, - lisas Oleg Tšubarov.

„Streik on äärmuslik meede. Meie oleme sunnitud kasutama seda protestides tööandja poolsete kokkulepete rikkumise vastu. Ettevõtte juhatus peab kandma vastutust ettevõttes toimuva eest“, - märkis ametiühingu usaldusisik Sergei Rumjantsev.

Paljassaare Kalatööstuse töötajad liitusid ametiühinguga selle aasta aprillis. Otsus tulenes ühisest soovist oma õiguste eest seista ning sõlmida tööandjaga kollektiivleping. Vaatamata sellele, et ettevõte ei kuulu raudteel töötavate ettevõtete hulka, on töötajad valinud Eesti Raudteelaste ametiühingu oma ametiühingu peaorganisatsiooniks. Töötajate sõnul näitas Eesti Raudteelaste ametiühing end tugeva ametiühinguna, kes seisab töökollektiivi õiguste eest nii ettevõtete tasandil, kui ka riigitasandil. Hetke seisuga üle poole 200-st ettevõtte töötajast on ametiühingu liikmed.

„Me poleks arvanud, et Eesti Raudteelaste ametiühingu abi läheb meil nii kiiresti vaja. Kõigepealt üritasime kokku leppida tööandjaga rahumeelselt kollektiivlepingu osas, kuid kahjuks täna oleme sunnitud valmistuma streikideks. Arvestades kõiki asjaolusid on see ainuke abivahend, mida oleme sunnitud rakendama tööandjaga dialoogi pidamiseks. Töötajad on valmis oma õiguste eest võitlema. Selles ma olen kindel“, - lisas Rumjantsev.