Palo on tühi koht? Samost soovitab uurida kolme S-i ja Laaneti tegevust

 (91)
Anvar Samost
Anvar SamostFoto: Tiit Blaat

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) poliitik Anvar Samost märkis usutluses ERR-i uudisteportaalile, et saarte ja mandri vahelise laevaühenduse teemal peaks lähemalt vaatama nende inimeste motiive ja tegusid, kes tegelikult valitsuse tasandil antud asjas niite tõmbavad.

"Riik on viimase kaheksa aasta jooksul saarte laevaühenduse ülalpidamiseks - lisaks piletirahale - toetust maksnud ligikaudu 100 miljonit eurot. Laevade omanikule 2026. aastani tasutava kapitalirendi intresside summa kuni lepingute lõpuni 2026. aastal on avalikel andmetel 56 miljonit eurot.

Need on väga suured summad mitte ainult Eesti kontekstis ning ilmselgelt on ka soov selline rahavoog veel kümneks aastaks säilitada lihtsurelikule kujuteldamatult suur. Kitsaste huvide eelistamine üldistele huvidele nende poolt, kellele üldiste huvide kaitsmine on ühiskonnas usaldatud, on korruptsioon, ka siis kui juriidiliselt on kõik korrektne.

Arvan, et Urve Palo iga päevaga muutuvate ütluste asemel võiksime uurida nende inimeste motiive ja tegusid, kes tegelikult valitsuse tasandil antud asjas niite tõmbavad - Neinar Seli, Indrek Saar, Kalle Laanet, Ain Seppik," rääkis Samost.