Panama politsei otsis läbi Mossack Fonseca kontori


Panama politsei otsis läbi Mossack Fonseca kontori
Politsei Mossack Fonseca kontori eesFoto: Reuters/ Scanpix

Teisipäeva õhtul otsis politsei Panama Citys läbi advokaadibüroo Mossack Fonseca ruumid, et leida tõendeid võimaliku illegaalse tegevuse kohta.

Läbiotsimist juhtinud prokurör Javier Caravallo spetsialiseerub organiseeritud kuritegevuse ja rahapesuga seotud kohtuasjadele. Ametiisikud kahtlustavad advokaadibürood rahapesule ja terrorismi rahastamisele kaasaaitamises.

Offshore-firmade loomisele spetsialiseerunud Mossack Fonseca sattus rahvusvahelise tähelepanu alla seoses „Panama paberite“ skandaaliga. Aprilli alguses meediasse lekkinud 11 miljonit dokumenti heidavad meedia väitel valgust poliitikute, ärimeeste ja organiseeritud kuritegevuse rahaasjadele.

Mossack Fonseca juhtkond eitab süütegude toimepanemist, kinnitades, et tegeles ainult offshore-firmade loomisega ning ei vastuta selle eest, kuidas firmasid kasutati. Firma üks asutajaid Roman Fonseca ütles teisipäeval, et firma valmistab ette avalikku teadet. Esmaspäeval käisid advokaadibüroos intellektuaalse omandi küsimustega tegelevad prokuratuuri ametnikud, et uurida, kes firma serveritesse sisse häkkis.