Pangandushiid Citigroupi endine tegevjuht pani oma raha TransferWise’i


Vikram Pandit
Vikram PanditFoto: Christian Hartmann, REUTERS

Rahvusvahelisi valuutaülekandeid pakkuv Eesti päritolu ettevõte Transferwise teavitas täna, et 2015. aasta alguse investeerimisringiga liitunute seas on ka Citigroupi endine tegevjuht Vikram Pandit.

“Vikrami kogemustega inimese pardale saamine on TransferWise’i jaoks väga oluline. Maailma suurima pangandusgrupi endise tegevjuhina on tal pangandussüsteemist haruldaselt hea ülevaade ning ühtlasi mõistab ta suurepäraselt, millised on TransferWise’i võimalused traditsioonilise pangandusmudeli troonilt tõukamisel,” kommenteeris TransferWise’i tegevjuht ja kaasasutaja Taavet Hinrikus.

Pandit oli aastatel 2007-2012 ühe maailma suurima pangandusgrupi Citigroup tegevjuht. Täna on ta investeerimisettevõtte The Orogen Group asutaja ja partner.

Viimast investeerimisringi juhtis USA riskikapitaliettevõte Andreessen Horowitz. Selles osalesid lisaks Panditile ka varasemad investorid, nende hulgas Richard Branson, Peter Thiel ja Valar Venture, Index Ventures, IA Ventures ja Seedcamp.

TransferWise vahendab täna rohkem kui 700 miljonit euro eest rahaülekandeid kuus, säästes sel moel oma klientide jaoks igakuiselt 30 miljonit eurot.