Pank ei soovi vaimuhaiglas ravil olnud naise elu kindlustada

 (35)
Pank ei soovi vaimuhaiglas ravil olnud naise elu kindlustada
Raigo Pajula

Hansa Elukindlustus pole nõus kindlustama noort naist, kes oli mullu ärevushäirete tõttu kuu aega ravil, sest peab end psühhiaatriahaiglas ravinud inimesi riskirühma kuuluvaks.

Naine, kes ei soovinud oma nime ajalehes avaldada, ostis hiljuti korteri ja võttis selleks Hansapangast laenu, mille kaastaotlejaks vormistas oma ema, kirjutab Sakala.

Naine otsustas sõlmida ka elukindlustuse, et kui temaga peaks midagi juhtuma, ei jääks kohustused panga ees üksi ema õlule.

Taotlusankeeti täites pidi ta vastama paljudele tervist puudutavatele küsimustele ning ausa inimesena kirjutas naine läbipõetud haiguste lahtrisse, et eelmisel aastal diagnoositi mul ärevushäire ja ma olin ravil psühhiaatriahaiglas.

Seepeale anti talle pangast psüühikahäirete ankeet, mille pidi täitma raviarst ning psühhiaater panigi kirja sümptomid, diagnoosi ja kasutatud ravimid ning toonitas, et haigus on taandunud.

Mõni päev pärast seda, kui ta oli ankeedi panka viinud, helistati talle ja teatati, et sellise diagnoosiga kliendile elukindlustust ei vormistata.