Pankrotis Biodiesel Paldiski vara on odavamalt taas müügis

 (2)
Pankrotis Biodiesel Paldiski vara on odavamalt taas müügis
Foto: Ilmar Saabas

Pankrotis AS-i Biodiesel Paldiski pankrotihaldurid Veli Kraavi ja Kalle Mõtsnik müüvad korduval enampakkumisel ettevõtte tervikvara seitsme miljoni euro suuruse alghinnaga, hinnale ei lisandu käibemaksu.

Biodiesel Paldiski vara on püütud müüa ka varem, kuid enampakkumised on nurjunud. Viimasel enampakkumisel mullu detsembris oli tervikvara alghind 12,5 miljonit eurot, vahendab BNS.

Müüdav vara koosneb AS-ilt SEB Liising liisitud seadmetest ja inventarist, mille müügiks on olemas liisinguandja nõusolek. Samuti on varade hulgas AS-ile Tallinna Sadam kuuluva 34.539-ruutmeetrise kinnistu hoonestusõigus Paldiskis. Hoonestusõigus kehtib aastani 2035, kinnistu asub Paldiskis aadressil Rae 9.

Kinnistule on seatud 186,8 miljoni kroonine ja 80 miljoni kroonine hüpoteek SEB Panga kasuks. Biodiesel Paldiski vallasvarale on seatud SEB Panga kasuks 45 miljoni kroonine kommertspant.

Täiendavalt on võimalik omandada Biodiesel Paldiski pankrotivarast välistatav vara. Selle hulgas on AS-ile APL Production kuuluv 3000-kuupmeetrine mahuti hinnaga 239.669 eurot ehk 3,75 miljonit krooni pluss käibemaks ning Fortum Termest AS-ile kuuluvad soojustootmise seadmed.

Kirjalikud ostupakkumised tuleb esitada hiljemalt 16. veebruaril advokaadibüroo Kraavi & Partnerid OÜ-le.

Harju maakohus kuulutas Biodiesel Paldiski pankroti välja eelmise aasta juuli algul. Biodiesel Paldiski müügitulu oli möödunud aastal 667 miljonit krooni ja 2008. aastal 734 miljonit krooni, kusjuures üle 90 protsendi sellest andis eksport.