Panku mitte usaldanud Rootsi vanaproua jäigi lõpuks tuhandetest ilma

 (159)
Panku mitte usaldanud Rootsi vanaproua jäigi lõpuks tuhandetest ilma
Äsjatrükitud Rootsi kroonid.riksbank.se

91-aastane Kristianstadis elav proua jäi ilma kogutud 108 000 Rootsi kroonist (ligi 11 000 eurot), kui pank keeldus tema vanu rahatähti uuteks vahetamast.

Vanaproua kogus kõigepealt raha lauasahtlisse, seejärel aga hoiulaekasse, sest ta ei usaldanud panku piisavalt, et raha pangakontole panna, vahendas Rootsi ringhääling SVT. Saanud 90 aastat vanaks, otsustas proua raha kulutama hakata ja lubada endale luksuslikumat elu, kuid selgus, et tema kogutud rahatähed olid vananenud ja vajasid ümber vahetamist.

Pank keeldus aga vanaproua säästude ümber vahetamisest põhjendusega, et ta ei suuda raha päritolu tõestada. Enda sõnul oli proua raha kogunud omal ajal auto ja ehete müümisest ning plaaninud kõigepealt reisida, kuid selle mõtte mitteteostumisel hakanud lihtsalt koguma.

Nagu Eestis, nii ka Rootsis võib pank suurte sularahakoguste puhul nõuda rahapesuseadusele toetudes raha päritolu tõendamist. Proua andis panga kohtusse - kuid äsja otsustas Rootsi alama astme halduskohus, et pangal oli õigus, vahendas SVT.