Parts: Skype'i müük on Eesti jaoks suur võimalus

 (29)
Parts: Skype'i müük on Eesti jaoks suur võimalus
Foto: Siim Lõvi

Majandusminister Juhan Parts ei usu, et Skype'i arenduskeskus Eestist kaob nüüd, kui firma kuulub Microsoftile, pigem on see Eesti jaoks suur võimalus.

Parts märkis, et eile teatavaks tehtud tehing on suurim üksikmajandustehing, milles Eesti osa on väga suur ning eelkõige peaksime me tundma heameelt, et Eestis on võimalikud targad töökohad, väga suur rahvusvahelise mõõtmega äri, vahendab ERR.

"Väga palju on spekulatsioone, mis Microsofti nägemus on, aga nii palju kui mul on aimu, siis keegi ei hakka toimivat asja lõhkuma. Minu arvates on täna küsimus nii Skype'i jaoks Eestis kui ka valitsuse ja Eesti jaoks tervikuna pigem selles, et kui jätkub Skype'i laienemine ja kasvamine, kas siis Eesti on piisavalt suur ja atraktiivne selle jaoks, et Eestis Skype'is töötavate inimeste arv kasvab või jätkub see trend, mis on Skype'il olnud viimastel aastatel ja tal tekivad väikesed arenduskontorid maailmas laiali," selgitas minister.

Parts lisas, et pigem on Skype'i müük Eesti jaoks suur võimalus. "Me võime öelda, et Microsoft tuleb Eestisse suuremalt, kui see täna on. Aga see, mida täna valitsus või riik peaks küsima on see, et kas meil on piisavalt oma IT-alaseid ja sellega seotud inimesi, kes leiaks tööd kui on vaja laieneda ja kasvada," ütles ta.