Parts: soomlased on Eestisse väga teretulnud

 (16)
Parts: soomlased on Eestisse väga teretulnud
Foto: Taavi Arus

„Olgu majandustõus või majanduskriis, mul on hea meel tõdeda, et soomlased peavad Eestit sellest hoolimata huvitavaks kohaks. Eelmisel aastal jõudis Eestit külastanud Soome turistide arv kõigi aegade rekordtasemeni ja kasvuruumi on veelgi,“ ütles majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts Soome turimimessil MATKA peetud avakõnes.

„Soomlased on Eestisse väga teretulnud. Lisaks tõuseb sel aastal esile ka unikaalne tihe koostöö kahe kultuuripealinna vahel – Tallinn ja Turu annavad oma huvitavate sündmustega samas regioonis olles kogu Euroopa kultuuripealinna nimetusele täiesti uue ja kogu maailmas silmapaistva positsiooni. Tere tulemast Eestisse!“

Parts kutsus kõiki soomlasi külastama äsja Helsingis Suvilahtis avatud Eesti Maja ehk Viro Keskust, kus reisihuvilisel on võimalus juba eelnevalt tutvuda Eesti turismimaterjalidega ning saada abi ka huvitavate reisikohtade valikul, vahendas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Lisaks EASi Turismiarenduskeskusele on Eesti Majas oma koha leidnud Eesti Instituut Soomes, naabersuhete alalhoidmise teerajaja Tuglase-selts ning Eesti Soome Seltside Keskliit ja Tartu Ülikooli Soome esindus.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts ja Soome majandusminister Mauri Pekkarinen avasid täna hommikul Helsingi messikeskuses Põhjamaade suurima turismimessi MATKA 2011.

Eesti on tänavu messi ametlik partnermaa.