Partsi EAS-i vallutamine maksab 27 000 aastas

 (6)
Juhan Parts
Foto: Annika Haas, Eesti Ekspress

Et majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts saavutaks Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) nõukogus talle vajaliku ülekaalu, pidi ta sinna saatma vähemalt kuus lojaalset inimest ja selle hind maksumaksjale on umbkaudu 27 000 eurot aastas.

EAS-i nõukogu 11 liikmest on nüüdseks kuus Juhan Partsi favoriidid, kes saavad ministrimeelsete otsuste läbisurumise eest 350–470 eurot kuus. Väiksem tasu on nõukogu tavaliikmel, kõrgem taks nõukogu esimehel.

Samasugust tasu saavad kõik nõukogu liikmed, kuid EAS-i nõukogu on pääsenud avalikkuse huviorbiiti just seetõttu, et Parts on enda poolt saatnud sinna kõik eranditult Res Publica taustaga ametnikud ja ettevõtjad.

EAS-i nõukokku kuuluvad nüüd Andrei Korobeinik (Reformierakond, riigikogu liige), Tea Varrak (Tallinna tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse direktor), Kalev Lillo (Reformierakond, riigikogu liige), Ahti Kuningas (Juhan Partsi alluv, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu asekantsler), Kairi Teniste (Res Publica looja, Ken-Marti Vaheri abikaasa, Tallinna ettevõtlusameti juhataja), Enn Veskimägi (Standardi juhatuse esimees), Anti Tammeoks (Res Publicaga seotud ettevõtja; MTÜ Eesti Pakendiringlus tootmis- ja logistikajuht), Kristina Tauts (kunagise Res Publica Tallinna volikogu fraktsiooni juhi Toomas Tautsi abikaasa), Ivi Eenmaa (ekspoliitik), Arvi Altmäe (kunagise Res Publica liige, haridusjuht) ja Cinzia Siig (Isamaa ja Res Publica Liidu liige, reisifirma Aurinko OÜ tegevjuht).