Parvlaevaliiklus suursaartega jätkub hõrendatud sõiduplaaniga ka maikuus

 (9)
Reisijate arv on langenud pea 90%
Parvlaevaliiklus suursaartega jätkub hõrendatud sõiduplaaniga ka maikuus
Foto: Ilmar Saabas

Seoses eriolukorra pikenemisega ja vastavalt Maanteeameti tellimusele jätkavad maikuus TS Laevad parvlaevad Virtsu-Kuivastu ja Rohuküla-Heltermaa liinil sõitmist hõrendatud sõiduplaanidega.

TS Laevad juhatuse liikme-teenindusvaldkonna juhi Ave Metsla sõnul on eriolukorras sõidukite arv võrreldes eelmise aasta sama perioodiga langenud keskmiselt 75% ja reisijate arv keskmiselt 87% ning ka Vabariigi Valitsuse planeeritava eriolukorrast etapiviisilise väljatuleku ja piirangute võimaliku leevendamise korral on eeldust arvata, et teenindusmahtude taastumine maikuus on vähetõenäoline.

"Rohuküla-Heltermaa liinil jätkame praegu kehtiva sõiduplaaniga, Virtsu-Kuivastu liinil lisandub alates 27.aprillist väljumine Virtsust kell 11:25 ja Kuivastust kell 12:00," teatas Metsla.

TS Laevad teavitab maikuusse ärajäävatele reisidele pileti ostnud inimesi ja kaubavedajaid ning palub neil valida uued reisid. Eriolukorra perioodil saab piletid tagastada teenustasuta.

Vastavalt Vabariigi Valitsuse korraldusele pikendati Eesti Vabariigis eriolukorda kuni 17. maini 2020. Eriolukorraga on kehtestatud ka liikumispiirangud Hiiumaa, Saaremaa ja Muhu valla territooriumil.

Maanteeamet on andnud teada, et juhul kui eriolukorra ja/või liikumispiirangute kohta võetakse vastu neid muutvaid otsuseid ja reisimine aktiveerub, siis vaadatakse sõidugraafikud üle vastavalt muutunud olukorrale.

Seotud lood:

"Anname omalt poolt parima, et saarte kaubaveod saaksid eriolukorras toimuda tõrgeteta ning loodame, et juba varsti saame oma parvlaevadel tervitada juba suuremat hulka saarte elanikke ja kogukondade liikmeid," lisas Ave Metsla.

TS Laevad palub muudetud sõiduplaanidega tutvuda praamid.ee veebilehel või mobiiliäppis ning jälgida, et vastavalt eriolukorras kehtivale korrale on lubatud pääs parvlaevale.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!