Patarei merekindluse kõrval asuv leivatehas ehitatakse ümber korterelamuks

 (9)
Patarei merekindluse kõrval asuv leivatehas ehitatakse ümber korterelamuks
Kuvatõmmis eel-eskiisprojekti seletuskirjast

Põhja-Tallinnas Patarei merekindluse juures Kalaranna ja Suur-Patarei tänava nurgal asub 1899. aastal sõdurite toitmiseks ehitatud endine leivatehas, millest Põhja-Tallinna linnaosakogus kooskõlastatud Suur-Patarei 24 detailplaneeringu kohaselt saab tulevikus äripindadega kortermaja, kirjutab ERR.

Läbivaatamisel oleva detailplaneeringu kohaselt plaanitakse 0,33 hektari suurusel maa-alal asuva endise leivatehase fassaad tänavapoolsest äärest säilitada. Hoonesse tulevad äriruumid avanevad Kalaranna tänavale, kõrgematele korrustele aga tehakse eluruumid. Hoone kerkib astmeliselt lõunasuunas, nii et Patarei merekindluse poolne hooneosa on kahekorruseline, lõunapoolne aga neljakorruseline.

Olemasolevad abihooned on detailplaneeringu seletuskirja kohaselt amortiseerunud ja arhitektuuriajalooliselt väheväärtuslikud. Seetõttu on need lubatud lammutada ning nende asemele ehitada kaks elamut, millest üks tuleb nelja- ja üks kolmekorruseline. Esimesel korrusel on kaks hoonet ühendatud ja sealt pääseb promenaadile. Seetõttu on sinna kavandatud äripind, mida võib kasutada näiteks rannarestoranina.

Loe pikemalt ERR-ist.