Peagi lõpeb kandideerimine Eesti suurimale ettevõtluskonkursile


Peagi lõpeb kandideerimine Eesti suurimale ettevõtluskonkursile
(Foto: tootja)

Teisipäeva 3. juulini saavad ettevõtjad kandideerida Eesti suurimal ettevõtluskonkursil „Eesti Parimad Ettevõtted 2018“.

Konkurss kulmineerub 4. oktoobril piduliku auhinnagala ja „Aasta ettevõte 2018“ väljakuulutamisega.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS), Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Tööandjate Keskliidu poolt korraldatud konkursil osaleb igal aastal ligi 500 Eesti ettevõtet.

Mullu aasta ettevõtteks pärjatud Magnetic MRO tegevjuhi Risto Mäeotsa sõnul innustas neid konkursil osalema soov suurendada oma tuntust Eestis ja seeläbi tõsta konkurentsivõimet tööturul.

„Meil läks paremini kui oskasime oodata. Täna saan kinnitada, et peale auhinna võitmist on hakanud talendid ise meid üles leidma ja meie firma pole enam tundmatu „sinine angaar“ lennujaamas,“ selgitas Mäeots.

EAS-i ettevõtluse keskuse juht Tanel Rebane kutsub osalema ettevõtteid, kes on mullu enda jaoks midagi märkimisväärset saavutanud.

„Ettevõtluse auhind konkurss ei pärga kõige suuremaid, kasumlikumaid või uhkemaid ettevõtteid. Näiteks 2014. aastal võitis Top Marine, kellel oli toona vaid 12 töötajat. Lisaks majanduslikule edule on väga olulised ka n-ö pehmem pool ning ettevõttes tehtud teod ja saavutused," ütles Rebane.

Nortali tegevjuhi Jaanus Erlemanni sõnul on EAS-i parimate ettevõtete konkurss ja Kaubandus-Tööstuskoja konkurentsivõime edetabel vaieldamatult vajalikud ja tänuväärt initsiatiivid.

„Sedalaadi konkursid on olulised nii väärt tegijate, nende mõju ja tegevuse tutvustamisel kui ka ettevõtjate ja ettevõtete rolli tunnustamisel ühiskonnas laiemalt,“ lisas Erlemann.

Nortal võitis Eesti Kaubandus-Tööstuskoja konkurentsivõime edetabeli mullu side-, kommunikatsiooni- ja IT- valdkonnas.

„Ettevõtluskonkurss kaasab suurt osa meie ettevõtjatest, mis võimaldab tunnustada väga väikseid, aga ka keskmisi ja suuri ettevõtjaid ja seda erinevates olulistes tegevusvaldkondades,“ sõnas kaubandus-tööstuskoja peadirektor Mait Palts.

„Igal aastal on võitjate hulgas ettevõtjaid, kes on oma edus positiivselt üllatunud. Tihti on neil endal keeruline märgata, et nad loovad uusi väärtusi, mis aitavad kaasa Eesti majanduse ja ühiskonna kiiremale arengule," julgustas Palts ettevõtteid konkursile kandideerima.

Ettevõtluskonkurss sisaldab kaht konkurssi.

Ettevõtluse auhinda annab välja EAS koostöös Tööandjate Keskliiduga. Konkursi raames selguvad tänavu parimad ettevõtted viies valdkonnas: aasta eksportöör, uuendaja, välisinvestor, disaini rakendaja ja tänavu lisaks aasta pereettevõte.

Konkurentsivõime edetabelit korraldab Eesti Kaubandus-Tööstuskoda. Selle konkursi raames selgub ettevõtete üldkonkurentsivõime paremusjärjestus majandusnäitajate põhjal. Lisaks valdkondlike edetabelite koostamisele selgitatakse parimad välja ettevõtte suuruse arvestuses.

Kõiki ettevõtteid oodatakse kandideerima veebilehel