Peaminister otsustas alles täna G20 tippkohtumisel osalemise

 (103)
Jüri Ratas
Jüri RatasFoto: Anette Parksepp

Tokyos toimub 7. juunil G20 tippkohtumisel kohtumine riikide IT-ministritele, kuhu on kutse saanud ka Eesti. Eesti Konservatiivsesse Rahvaerakonda (EKRE) kuuluva väliskaubandus- ja IT-minister Kert Kingo asemel esindab Eestit aga hoopis keskerakondlasest peaminister Jüri Ratas, kes otsustas selle täna.

Kert Kingo väitis varem, et juba ammu tuli teatada, kes kohtumisele läheb ja kuna IT-ministrit siis veel Eestile valitud polnud, otsustati Ratta mineku kasuks. Ratas lükkab selle väite aga ümber. Väidetavalt oli ta minekut küll kaalunud varem, kuid lõplik otsus langetati täna.

"Maailma 20 suurima tööstusriigi kohtumisformaadis Eesti regulaarselt ei osale, aga aasta alguses saabunud kutse sinna on suur tunnustus ja kinnitab meie eesrindliku digiriigi staatust veelgi," vahendas valitsuskommunikatsiooni direktor Urmas Seaver Ratase sõnu.

"Peaminister pidas tähtsaks kohtumisel osaleda ja Eesti digiedulugu tutvustada. Lisaks annab see suurepärase võimaluse anda üle kutsed ka käesoleval aastal septembris Tallinnas toimuvale digitippkohtumisele," lisas Seaver.

Minister Kingo tegi sel nädalal teatavaks, et väldib ministrina välisreise nii palju kui võimalik ning kui on sunnitud lähetusse minema, räägib kohtumistel üksnes eesti keeles.