Peeter Koppel: euroala räsib rööbiti 4-5 kriisi

 (15)
PEETER KOPPEL -  SEB PANK
PEETER KOPPEL - SEB PANKFoto: Sven Arbet

Intressipoliitika tööriist Euroopas ei kipu väga toimima, leiab SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel. Keskmise suurusega ja väikeste ettevõtete jaoks on laenuraha endiselt raskesti kättesaadav ja kallis. Euroala räsib tema arvates aga mitu rööpset kriisi.

"Ma ei välistaks absoluutselt, et mingil hetkel näeme täiendavaid samme, kus üritatakse keskmise suurusega ja väiksele ettevõttele laenuressurssi kuidagi odavamalt kättesaadavaks teha või tekitada olukord, kus see on paremini kättesaadav," ütles Koppel Vikerraadio saates "Uudis+".

Senised püüded võlakriise lahendada – USAs on keskpank ostnud kinnisvaraga seotud väärtpabereid ja riigivõlga, Euroopas on keskpank ostnud probleemset riigivõlga ning Jaapanis on raha juurde trükitud – ei ole Koppeli hinnangul piisavalt toiminud, vahendas ERRi uudisteportaal.

"Ilmselt jätkatakse praegust tegevust, aga üritatakse välja mõelda midagi, mis on pretsedenditu, pannakse loov mõtlemine tööle. Ilmselt suudetakse sellega mingitel hetkedel turge ka natuke ehmatada – kas positiivselt või negatiivselt."