Peetri küla elamud upuvad

 (14)

Harjumaa Rae valla Peetri küla Vägeva tee elanikele pole hoovides laiutavast uputusest pääsemiseks appi tulnud ei vald, ehitaja ega arendaja.


„Probleem ei ole mitte ainult selles, et Peetri küla kanalisatsioon on pehmelt öeldes kehv või seda ei ole, vaid ka selles, et meie kõrvale ehitatud majade haljastus on meetri jagu kõrgem kui meie oma,“ rääkis küla elanik Vitaly Rybakov Päevaleht Online’ile.

Rybakovi sõnul ehitati nende maja 2006. aastal ning kui see valmis sai, löödi kopp maasse kõrvalkrundil. See, aga ehitati nõnda, et sealne krunt kerkis varasemast kõrgemaks, jättes varemvalminud hoovi kallaku äärde. „Täna on nii, et kuna meil on madalam koht, pole veel sealt kuskile minna ning see lihtsalt koguneb,“ selgitas Rybakov olukorda. Samasugune probleem on ka mitmel kõrvalmajal.

Valla ehitusameti andmeil kõrvalkrundi arendajat süüdistada ei saa. „Vägeva tee 21 Peetri küla kuue sektsiooniga ridaelamu on Ülemiste elurajoonis, kus arendaja (Manutent - toim.) ehitas välja vajalikud teede-tänavate sadevee ärajuhtimise süsteemid ja need toimivad,“ vahendas vallavanem Raivo Uukkivi ehitusametist laekunud põhjendusi. „Kinnistu lõunapoolses osas suurte sadude ajal liigvesi koguneb haljasalale 2-3 päevaks ja seejärel imbub pinnasesse.“