Ainsana on valmisolekust teatanud Ergo Kindlustus, kus eluaegse pensionilepingu sõlmimise võimalus avaneb 350 inimesele.

"On loomulik, et oleme valmis sõlmima pensionilepingut koheselt," ütles Ergo Kindlustuse juhatuse liige Sergei Vahnitski arileht.ee-le.

Swedbank ja SEB põhjendavad tootega hilisemat turuletulekut väljamakseid puudutava regulatsiooni hilise vastuvõtmisega.

"Kuna kogu II samba väljamakseid puudutav regulatsioon võeti vastu alles oktoobri lõpus, siis tulevad mõned turuosalised, meie sealhulgas, eluaegse pensionilahendustega välja veidi hiljem," ütles Swedbanki esindaja Kristi Künnapas.

"Täna on tootearendus meil töös ja II samba eluaegse pensioni lepingut peaks meil sõlmida saama hiljemalt 2009. aasta II kvartalis," lisas Künnapas.

SEB kommunikatsioonijuht Silver Vohu ütles, et SEB-s saab pensionilepingut sõlmida alates järgmise aasta 1. juunist.

"Teenuse viibimise põhjuseks on see, et seadus võeti vastu plaanitust tunduvalt hiljem, alles novembri keskel, millest tulenevalt lükkus edasi ka meie tootearendusprotsess. Pensionitoode on piisavalt keerukas, mistõttu kvaliteetse teenuse väljatöötamine võtab aega. Avaldust ühekordseks väljamakseks või fondipensioni saamiseks saab esitada alates 2. jaanuarist 2009."

II samba väljamaksetest:

Vastavalt seadusele saavad väljamakseid taotleda II pensionisambaga liitunud inimesed, kes on jõudnud pensioniikka ning on vähemalt 63-aastased mehed või 61-aastased naised.

Kui II samba fondi kogunenud summa on väiksem kui kümnekordne rahvapensionimäär ehk 19131,40 krooni, siis selle raha saab korraga välja võtta. Selleks tuleb finantsasutuses, kuhu on kogunenud II samba sissemaksed, täita vastav avaldus, esitada isikuttõendav dokument ja teatada oma arvelduskonto number. Ühekordse väljamakse avaldus lõpetab sissemaksed alates järgmisest kalendriaastast. Juhul kui avaldust ei esitata ning inimene töötab edasi või saab tulu, siis koguneb fondi raha juurde. Lisandunud rahale saab esitada hiljem eraldi avalduse.

Juhul kui II samba fondi on kogunenud summa, mis jääb alla 95 657 krooni, saab seda välja võtta perioodiliste väljamaksetena fondist, milleks on ka vajalik avaldus. Ühtlasi tuleb määrata, kui pika aja vältel soovitakse pensionimakseid saada. Miinimumperiood on seadusega ette antud ja see sõltub inimese vanusest. Näiteks kui tegu on 65-aastase naisterahvaga, siis miinimumperiood on üheksa aastat; maksimumaastaid ette ei ole antud.

Inimesed, kellel on kogunenud fondidesse üle 95 657 krooni, peavad pensioni II samba väljamakseid alustades ostma pensionilepingu. Pensionileping on elukindlustuse toode, mille alusel tehakse eluaegseid väljamakseid, mis tähendab, et inimesel on raha tagatud niikaua kui vaja. Lepingust saab 14 päeva jooksul taganeda ning hiljem lepingut muuta, nagu ka eelpoolmainitud lepinguid.

Juhul, kui raha on fondides 1,34 miljonit kroonist enam, siis saab pensionär selle võtta fondist välja perioodiliste maksetena või ühekordselt.

Kogumispensioni väljamaksetelt tuleb tasuda tulumaks, mis 2009. aastal on endiselt 21 protsenti. Fondiosakud on pärandatavad, olenemata sellest, kas alles kogutakse II sambasse või saadakse juba väljamakseid.

Kogumispensioni ehk II sambaga on liitunud Eestis ligi 580 000 inimest, fondide kogumaht on üle 11 miljardi krooni.
Allikas: SEB