Pentus ja Roode oma süüd Autorolloga seotud kuritegudes ei tunnistanud

 (19)
Väino Pentus ja Siim Roode kohtus
Väino Pentus ja Siim Roode kohtusFoto: Ilmar Saabas

Harju maakohtus täna alanud kohtuprotsessil Autorollo kriminaalasjas kinnitasid süüdistatavad Väino Pentus ja Siim Roode, et süüdistus on neile arusaadav, kuid oma süüd ei tunnista.

Põhja ringkonnaprokurör Vallo Kariler tegi ülevaate süüdistusest ja süüdistust toetavatest tõenditest ning seejärel küsis kohus süüdistatavate, Väino Pentuse (59) ja Siim Roode (48) seisukohta neile esitatud süüdistuse kohta, kirjutab ERR Uudised.

"Jah, grammatiliselt on süüdistus arusaadav. Süüd ma ei tunnista," kinnitas Pentus.

Ka Roode kinnitas kohtule, et süüdistus on talle arusaadav, kuid oma süüd ta talle süüks arvatud kuritegudes ei tunnista.

Kohtuprotsess jätkub 21. septembril.

Roodet ja Pentust süüdistatakse ettevõtte maksevõime olulises vähenemises ja püsiva maksejõuetuse süvendamises ning võltsitud dokumentide kasutamises. Pentusele on esitatud süüdistus ka raamatupidamise kohustuse rikkumises ja omastamises.

Väino Pentus oli alates 28. juulist 2008 OÜ Autorollo ainuosanik ja juhatuse liige ning 26. aprillil 2010 sai ettevõtte ainuomanikuks ja sisuliseks juhiks Siim Roode.

Süüdistuse kohaselt oli omanikuvahetuse ajaks ettevõtte majanduslik olukord väga halb ning Roode korraldas koos Pentusega vara väljaviimise ettevõttest, et vältida vara müüki võlausaldajate nõuete katteks ja vabastada Pentus võlgade isiklikust käendusest. Peamiselt puudutasid need tehingud nelja veoki ja 11 haagise väljaviimist OÜ Autorollo põhivara hulgast.

Seotud lood:

Kokku kaotas OÜ Autorollo omandiõiguse varale väärtusega vähemalt 2,36 miljonit krooni, kuid vabanes kohustustest ainult 0,88 miljoni ulatuses. Seega tekitasid Pentus ja Roode ettevõttele ligi 1,5 miljonit krooni ehk 94 000 eurot kahju.

Samuti kasutasid Roode ja Pentus süüdistuse kohaselt OÜ Autorollo raamatupidamises võltsitud laenulepinguid, et katta näiliselt kassapuudujääki ja vabastada Pentus võimalikest tsiviilõiguslikest nõuetest.

Pentusele esitati süüdistus ka ettevõttele kuulunud sõiduauto Ford Tourneo müügist saadud raha omastamises ning raamatupidamise kohustuse rikkumises. Nimelt oli OÜ Autorollo raamatupidamine eksperdi hinnangul korraldatud ebausaldusväärselt ning seetõttu oli oluliselt raskendatud ülevaate saamine ettevõtte varalisest seisust aastail 2009-2010.

Kriminaalasja kohtueelse uurimise viis läbi keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo ja menetlust juhtis Põhja ringkonnaprokuratuur