Seoses Eestit tabanud majandusraskustega kaalub Transpordi Ametiühingu juhatus homme liikmetele mõeldud juriidilise abi mahtude olulist suurendamist, kuna töövaidluste hulk on viimastel kuudel väga järsult kasvanud.

„Vahel jäetakse inimestel töösuhe lihtsalt lõpetamata ja sellises olukorras on töötaja kõige kaitsetum, sest ei saa mingisugust abi ka töötukassalt,“ rääkis Peterson.

Ta kinnitas, et ametiühing teeb maksimumi oma liikmete aitamiseks neis keerulistes olukordades.

„Kuid hetkel hakkavad mahud ka meil üle pea kasvama ja peame oma töökorralduse üle vaatama,“ tunnistas Peterson.

Peterson ütles, et tööandjate rahaline võit töötajate ebaseaduslikust vallandamisest on täna väga suur ja kitsikuses haaravad kahjuks ka soliidsed tööandjad selle õlekõrre järele.

„Samas on vanas töölepinguseaduses sees mõned augud, mis muudavad rikkumiste vaidlustamise pikaldaseks ja aeganõudvaks, enamik inimesi lihtsalt loobub vastupanust ja vireleb niisama,“ võttis Peterson olukorra kokku.

Peterson ei välistanud, et uue töölepinguseaduse varasem rakendamine tooks leevendust raskustes ettevõtete töötajatele.

Ametiühingu hinnangul on transpordisektoris suurimaks probleemiks just autoveo ettevõtted, mis on suhtelised väikesed ja kus turg on kõige järsemalt kokku kuivanud. Raudteel toimib kollektiivne koondamine, mis tänu töötukassale on nii ettevõtjatele kui töötajatele valutum.

Transpordi Ametiühing tagab oma liikmetele tasuta juriidilise abi kõigis tööõigust puudutavates küsimustes kuni kohtuni välja.

Samuti on Transpordi Ametiühingul olemas oma töötukassa, mis täiendavalt üleriiklikele süsteemidele aitab leevendab ametiühinguliikmete rahamuresid töötuse korral.

Tasuta juriidilise abi ja töötutoetuse saamiseks tuleb Transpordi Ametiühingu liige olla eelnevalt vähemalt kuus kuud.