Peterson: volikogu läks alampalgaga riskile

 (8)
Peep Peterson
Peep PetersonFoto: Rauno Volmar

Ametiühingute keskliidu esimees Peep Peterson ütles, et volikogu otsus mitte kiita heaks alampalga lepet tähendab riskile minekut. Palganumber, mis ametiühinguid rahuldanuks, oleks 40 protsenti keskmisest palgast ehk varasema Eesti Panga prognoosi järgi 602 eurot, edastab ERR Uudised.

Peterson sõnul loodab ta, et alampalga lepe sõlmitakse. Musta stsenaariumi korral jääb lepe sõlmimata ja alampalk uuel aastal ei tõuse.

"Me usume, et nii ei lähe. Aga väike risk on õhus," ütles Peterson.

Ametiühingute keskliidu volikogu esimees Kaia Vask ütles, et alampalga leppe läbirääkimiste tulemuse tagasilükkamise põhjuseks ei olnud rahulolematus läbirääkijate ja konkreetselt Peep Petersoniga.

"Kõige olulisem põhjus oli see, et meile anti teada, et on tulnud juba avalikku tagasisidet, kus ei olda selle numbriga rahul. Samuti ei läinud see kokku põhimõtetega, kus alampalk võiks olla 40 protsenti keskmisest palgast," rääkis Vask.

Läbirääkijad leidsid, et 578 eurot on parim võimalik tulemus, volikogu hinnangul võiks see summa olla 602 eurot.

Petersoni sõnul läheb volikogu riski peale välja.

"Minnakse katsetama paremat tulemust. Kuni selleni välja, et võib-olla sellel aastal ei tule kokkulepet tööandjatega ja valitsus paneb ise (alampalga paika) ja realiseerib oma lubadused, mis on aastaid kõlanud, et alampalk peab tõusma kiiremini," märkis ta.