Piimatootjad saavad uuesti jalad alla

 (3)
Piimatootjad saavad uuesti jalad alla
Foto: Ilmar Saabas

Aastaid kahanenud piimatootjate arv on hakanud tasapisi taas suurenema, sest kasvanud on nii sisetarbimine kui piimatoodete müük Eestist väljapoole.

1200-pealise piimakarjaga Tartu Agro juht Aavo Mölder ütles koguni, et piimandussektor on tulevane Eesti Nokia. Valdkonna perspektiivikust näitab kasvõi Valio Eesti tänavu avatud Laeva meierei laiendus, millesse investeeriti üle 6 miljoni euro, vahendas ERR.

"Ja juurde on tulnud erinevaid uusi tooteid, mida 16 aastat tagasi, mil see rajati, üldse turul ei olnudki: näiteks kodujuust, erinevad jogurtimaitsed. Ja teine pool - et Eesti tooteid on hakatud aina rohkem eksportima," rääkis Kari Finska.

"Kui läheb hästi, läheb hästi, päris hästi. Aga kui midagi juhtub ja juhtumised on kiired, tulevad ka tagasilöögid kiiresti," lisas ta.

Eesti suurimate piimatootjate sekka kuuluva Tartu Agro juht Aavo Mölder märkis, et piimatootjate arvu kahanemine on Eestis peatunud ja tasapisi isegi kasvamas. Ent kuna piima toodetakse rohkem kui Eestis tarbitakse, sõltutakse paljuski sellest, kui hea on töötleja.