Pillesaar riigifirmade kõrgest tööjõukulust: erasektoris tehakse palju rohkem sisulist tööd

 (96)
Pillesaar riigifirmade kõrgest tööjõukulust: erasektoris tehakse palju rohkem sisulist tööd
Delfi Pilt

IT-ärimees, AS Helmese juht Jaan Pillesaar märgib, et arvestades SKT langust 2008-2009, mis oli kokku ca 20%, siis sellega võrreldes riik kriisiaastatel küll langusega proportsionaalsel määral tööjõu pealt kokku ei hoidnud.

„Eriti võrreldes erasektoriga. Erasektor tervikuna ikkagi vähendas tööjõukulusid keskmiselt proportsioonis langusega, mitmes majandusharus rohkem kui 20%. Kust mujalt siis see peaaegu 20% töötuid tekkis,“ tähendab Pillesaar.

Ta ütleb, et era- ja riigisektori palgad ei ole võrreldavad, kuna riigisektoris on üldjuhul tööpinge ja töökoormus palju madalam kui erasektoris. „Enamikes riigiasutustes on õhtul kell 17 kontor oluliselt tühjem kui erasektoris. Samuti on riigisektoris suurel hulgal igasuguseid seminare, koolituspäevi ja koosolekuid, mis ei ole koormuse mõttes päris töö ja mida erasektor endale samas mahus kunagi ei luba,“ kõneleb Pillesaar.

Ta lisab, et need vähesed inimesed, keda Helmes on riigisektorist tööle võtnud, saavad Pillesaare firmas küll rohkem palka kui riigisektoris, kuid teevad selle eest ka kordades rohkem tegelikku tööd. „Töötempo on palju kõrgem,“ rõhutab ärimees.