Pirita keeldus Maximale uue poe rajamiseks luba andmast: oleme ikkagi eksklusiivne linnaosa

 (170)
Lisatud Maxima kommentaar
Pirita keeldus Maximale uue poe rajamiseks luba andmast: oleme ikkagi eksklusiivne linnaosa
Foto: Marko Jakobi

Aastaid rohkelt vastandlikke emotsioone tekitanud Maxima kaubanduskeskuse rajamine Pirita linnaossa on tänaseks jõudnud sinna, et planeeritavat poodi siiski lähiaastatel ei ehitata, teatas linnaosavalitsus.

Tunamullu kevadel algatas Tallinna linn uue detailplaneeringu koostamise Pirita kinnistutel, kuhu võinuks kerkida Maxima XX kauplus. Detailplaneeringu koostamise eesmärk oli ärimaa sihtotstarbega krundi moodustamine ja ehitusõiguse määramine kaubandushoone ehitamiseks. Kauplust kaaluti rajada Merivälja tee äärsele kinnistule.

Pirita linnaosa vanem Tõnis Mölder selgitas, et Maxima kaubanduskeskuse rajamine on elanike seas tekitanud rohkelt erinevaid seisukohti ning seetõttu oli vaja analüüsida olukorda väga põhjalikult. „Olen olnud toetaval seisukohal, et antud piirkonda uue äripinna tekkimine on igati mõistlik mõte ning uskusin ja lootsin, et Maxima suudab teha planeeringu, mis arvestab kohalike elanike huvidega. Paraku pole suudetud mitme aasta jooksul kohalike elanikega kokkuleppele jõuda. Lisaks on täna linnaosa olukord võrreldes mõne aasta tagusega oluliselt muutunud ning esmatasandi teeninduspindasid on lähipiirkonda tekkinud hulgaliselt. Seetõttu ei pea ma täna enam põhjendatuks elamumaa muutmist ärimaaks," teatas Mölder.

Seotud lood:

"Üsna eksklusiivne linnaosa"

Mölder sõnas, et kohalike elanike ettepanekutega mittearvestamine on tõeline karuteene Maximale endale, sest Pirita on üsna eksklusiivne linnaosa, kus inimesed hoolivad väga end ümbritsevast elukeskkonnast ja loodusest. „Hetkel on kinnistul kehtiv detailplaneering hotelli ehitamiseks ja ma loodan, et Maxima esindajad võtavad koostöö tegemist kohalike elanikega tõsiselt ja lähiaastatel tekib võimalus sinna siiski poe rajamiseks. Ilmselgelt on pood suunatud rohkem teenindama kohalikke elanikke, kui turistidele mõeldud hotell. Paraku pole tänased Maxima poolt pakutud poelahendusprojektid lihtsalt meie linnaosasse sobilikud."

Mölder lisas, et koostöös Pirita halduskoguga leiti seetõttu ühine seisukoht, et Pirita Linnaosa Valitsus ei nõustu arvamuse avaldamiseks esitatud Merivälja tee 80e, Puki tee 29 ja Puki tee 31 kinnistute detailplaneeringu lahendusega, mis tähendab, et kaupluse hoone ja kõik kaubandusega seotud muud tegevused tuleb planeerida ainult ärimaa sihtotstarbega kinnistule Merivälja tee 80e.

Maxima: kaupluse planeeringuga käib töö edasi

Maxima pressiesindaja Katja Ljubobratets ütles, et Piritale kavandatud uue Maxima XX kaupluse planeeringu ametlik menetlus on kestnud enam kui kaks aastat. "Oleme kogu protsessi ja koostöösse kohalike elanike ja linnaosa valitsusega suhtunud väga tõsiselt ning kavatseme teha seda ka edaspidi. Pirita linnaosa valitsus saatis meile hiljuti otsuse, millega tehti ettepanek kaupluse pinna ja ehitusmahu vähendamiseks. Nii pea kui oleme seda uut, varem mitte kõlanud ettepanekut põhjalikult läbi analüüsinud, anname oma tagasisidet ka Pirita linnaosa valitsusele. Seega on linnaosa vanema Tõnis Mölderi täna välja öeldud otsus kaupluse mitterajamise kohta ennatlik ja ootamatu."